ICCI-EPOK 9 – EPÖDER 2021

ICCI-EPOK 9 – EPÖDER 2021

IX. Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi (ICCI-EPOK 2021)

Çağrı Metni

Değerli Meslektaşlarımız, IX. Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi (ICCI-EPOK 2021), “Küresel Salgının Eğitim Programlarına Yansımaları” ana teması ile Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde, Eğitim Programları ve Öğretim Derneği (EPÖDER) işbirliğiyle 04-06 Kasım 2021 tarihlerinde Çevrimiçi (online) olarak düzenlenecektir. Kongre web sayfası için tıklayınız

Kongre kapsamında, alanında önemli çalışmaları olan çağrılı konuşmacıların sunumları olacaktır. Bildiri sunum oturumları ve panellerde dünyada küresel salgın sürecinde yaşanan eğitim sorunları ve bu sürecin gelecekteki eğitim programlarına ve uygulamalarına olası etkileri üzerinde tartışılacaktır. Kongrenin küresel salgının eğitime olumsuz etkilerinin en kısa sürede giderilmesine ve eğitim kurumlarının, eğitimcilerin ve programların kriz dönemlerinde daha hızlı dönüşebilmelerine katkı sunması amaçlanmaktadır.

Kongreye bildiri özeti gönderimi, 5 Temmuz 2021 tarihinde başlayıp 1 Ekim 2021 tarihinde sona erecektir. Bildiri göndermek için tıklayınız. Kabul edilen bildiri özetleri kitabı ve başvuran katılımcıların bildiri tam metinleri hakem değerlendirme sürecinden geçtikten sonra elektronik olarak yayımlanacaktır.

Çevrimiçi düzenlenecek kongremize katılımınızla, kongremizin ve eğitimin niteliğinin gelişmesine destek sunmanızı umuyor ve diliyoruz.

Prof. Dr. Hülya YILMAZ- Dekan Prof. Dr. Özcan DEMİREL- EPÖDER Başkanı

Konu Başlıkları

Küresel Salgının Zorunlu Eğitim Uygulamalarına Etkileri

  • Erken Çocukluk Eğitimi
  • İlkokul Eğitimi
  • Ortaokul Eğitimi
  • Lise Eğitimi

Küresel Salgının Yükseköğretime Etkileri

Küresel Salgının Hizmet Öncesi Öğretmen Eğitimine Etkileri

Küresel Salgının Eğitimcilerin Mesleki Gelişim Çalışmalarına Etkileri

Küresel Salgın ve Sosyal Adalet

Küresel Salgının Dezavantajlı Gruplar Üzerindeki Etkileri

Küresel Salgının Çok Kültürlülüğe, Uluslararasılaşmaya ve Küreselleşmeye Etkileri

Alternatif Okullar Bağlamında Küresel Salgın

Küresel Salgın Sonrasında Olası Eğitim Sorunları ve Çözümleri

Yazar hakkında

Gülçin TAN administrator