EPÖDER Yeni Yıl Kutlama Mesajı

EPÖDER Yeni Yıl Kutlama Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Öncelikle hepinizin yeni yılını kutlar, 2021 yılının pandemiden uzak, mutlu ve esenlik dolu günler getirmesini dilerim.

Bu bağlamda derneğimizin 2020 yılına ilişkin etkinlikleri hakkında kısa bir bilgilendirme yapmak istiyorum.

Dernek olarak Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile 7-11 Ekim 2020 tarihleri arasında ortaklaşa yapmayı planladığımız 8. Uluslararası EPÖ kongresini Kovid 19 salgını nedeniyle ertelemek zorunda kaldık. Bu bağlamda Düzenleme Kurulu ile yaptığımız görüşmeler sonucunda kongreyi 25-27 Mart 2021 tarihinde çevrimiçi olarak yapmayı kararlaştırdık. Kongremiz ile ilgili çalışmaları sürdürmekteyiz.       

Kongremize Amerika Birleşik devletlerinden Prof. Dr. Michael Apple ile İskoçya’ dan Prof. Dr. Michael Osborne çağrılı konuşmacı olarak katılmayı kabul etmişlerdir. Pandemi sürecinin devam etmesi nedeniyle her iki konuşmacı açış konuşmalarını çevrimiçi yapacaklardır. Ayrıca yapmayı düşündüğümüz iki panel için hazırlıklarımız tamamlanmak üzeredir. Panellerden biri İngilizce diğeri ise Türkçe yapılacaktır.

İNGİLİZCE PANEL

  PanelDistance Teacher Education: Challenges  and  Good Practices”

Chair: Prof. Dr. Ali Yıldırım , Göteborg University ,  Sweden

 Panelists: Assoc. Prof. Dr. Leigh Wolf, Arizona State  University, USA

 Assoc. Prof. Dr. Dawn Sanders, Göteborg  University, Sweden

 Assoc. Prof. Dr. Evrim  Baran , Iowa State  University, USA

 Assoc. Prof. Dr. Paul Asunda, Purdue  University, USA

TÜRKÇE PANEL  

Panel“Hayat Boyu Öğrenmede Tazelenme Üniversiteleri ve Etkileri”

Başkan: Prof. Dr. İsmail Tufan, Akdeniz Ü. Tazelenme Ü. Antalya

Panel Üyeleri: Prof. Dr. Esmahan Ağaoğlu, Anadolu Ü. Eskişehir                

Prof. Dr. Muammer Tuna, M.Sıtkı Koçman Ü. Tazelenme Ü. Muğla

Doç. Dr. Sevnaz Şahin, Ege Ü. Tazelenme Ü.  İzmir

Dr. Emre Birinci, Anadolu Ü. Tazelenme Ü. Eskişehir

Öğr. Göv. Cemil Yavuz, M.Sıtkı Koçman Ü. Tazelenme Ü. Muğla

9. Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresini de pandemi sürecinin seyrine göre 2022 ya da 2023 tarihlerinden birinde yapmayı düşünüyoruz.

2020 yılı dernek genel kurul toplantısını da normal yaşama dönüldüğü ve il dernekler masasının izin vermesi durumunda 2021 yılının Mart ayı içerisinde yapmayı planlıyoruz. 30.12.2020 tarihi itibari ile dernek üye sayımız 347’ye ulaşmıştır.

Aralık 2020 sonu itibari ile “Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Çalışmaları Dergisi (IJOCIS)” 20. sayısına ulaşmıştır.  Dergimiz için belirlediğimiz hedefe ulaşmak için son iki adım kaldığını bildirmek isteriz.2021 yılında ERIC’de; en geç 2023’de de SSCI’da taranması, yakın hedef olarak gündemimizde yer almaktadır.  

Bu bağlamda, dergimizin DOI number uygulamasını sürdürebilmek için her yıl 275 dolar ödemekteyiz. Dernek faaliyetlerimizle ile ilgili giderlerimizi kuruluştan günümüze kadar hiç kimseden bağış ya da ekstra para toplamadan siz değerli üyelerimizin aidatları ile karşıladık. Bu nedenle, Derginin ve dernek binasının zorunlu giderlerini karşılayabilmek için sizlerden sadece dernek aidatlarınızı 2021 yılının Ocak ya da engeç Mart ayına kadar ödemenizi rica ediyoruz.

2021 yılında eğitim programları ve öğretim alanına hizmet eden, gönül veren ve bu alanda çalışmış ve çalışmakta olan tüm meslektaşlarımızın yeni yılını en içten duygularla tekrar kutluyor, esenlik dolu günler diliyoruz.

Prof. Dr. Özcan DEMİREL

EPÖ-DER Başkanı

Yönetim Kurulu adına 

Yazar hakkında

Gülçin TAN administrator