Kategori arşivi Duyurular

ICCI-EPOK 10 – EPÖDER 2022

X. Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi (ICCI-EPOK 2022)

Çağrı Metni

Değerli Meslektaşlarımız,

10. Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi (ICCI-EPOK 2022), “Öğretmen Eğitiminde Program Çalışmaları” ana teması ile Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde, Eğitim Programları ve Öğretim Derneği (EPÖDER) işbirliğiyle 26-28 Ekim 2022 tarihlerinde Ankara’da düzenlenecektir. Kongre web sayfası için tıklayınız

Kongre kapsamında, öğretmen eğitimi alanında önemli çalışmaları olan çağrılı konuşmacılar, dünyada ve Türkiye’de eğitim programları ve öğretim konularının tartışılacağı paneller ve sözlü bildiriler yer alacaktır. Kongreye bildiri özeti gönderimi, 15 Mayıs 2022 tarihinde başlayıp 31 Ağustos 2022 tarihinde sona erecektir. Bildiri göndermek için tıklayınız. Kabul edilen bildiri özetleri kitabı ve başvuran katılımcıların bildiri tam metinleri hakem değerlendirme sürecinden geçtikten sonra elektronik olarak yayımlanacaktır.

Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde, Eğitim Programları ve Öğretim Derneği (EPÖDER) işbirliğiyle hibrit olarak düzenlenecek kongremizde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Prof.Dr. Mahmut SELVİ- Dekan Prof. Dr. Özcan DEMİREL- Dernek Başkanı

EPÖDER Üyelik Aidatı Hakkında

Sayın Üyelerimiz

Derneğimizin 2021 yılında gerçekleştirilen Genel Kurulunda 2022 yılından başlamak üzere Üyelik Giriş aidatı 50 TL, Yıllık Aidat ise 100 TL olarak belirlenmiş olup hesapların kontrolü açısından ilgili yıla ait ödemelerin 1-31 Ocak tarihleri arasında yapılması beklenmektedir.

Lütfen ödemelerinizi İş Bankası Ankara Emek şubesinde açılmış olan TR120006400000142070705497  IBAN numaralı hesabına Açıklama kesimine sadece Ad Soyad bilgisini yazarak ödeme yapmanızı (Lütfen dernek adı yıl bilgileri yazmayınız. Kısıtlı bilgi görünümü nedeniyle bazı ödeme belgelerinde isim bu nedenle görünmemektedir) ve ilgili ödeme belgesini aşağıda belirtilen dernek elmek adresine (epoder06@gmail.com) göndermenizi bekliyoruz.

Derneğimize yapacağınız katkılar için şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

EPÖDER Yönetim Kurulu

10 Kasım

Değerli Üyelerimiz, 

57 yıllık ömrüne 11 savaş, 24 madalya, 7 nişan, 13 kitap, bir ülke ve milyonlarca özgür insan sığdıran Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yıl dönümünde saygı, sevgi, minnet ve özlemle anıyoruz. 

Başsağlığı

Değerli Üyelerimiz,

Eğitim Programları ve Öğretim Derneğimizin üyelerinden Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ali ARSLAN vefat etmiştir. En başta ailesi, akraba ve  yakınları olmak üzere tüm eğitim camiamıza, mesai arkadaşlarına ve öğrencilerine başsağlığı dileklerimizi iletiyor, kendisini rahmetle anıyoruz.

Prof. Dr. Özcan Demirel

Eğitim Programları ve Öğretim Derneği Yönetim Kurulu Adına

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Değerli Meslektaşlarım,

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

Prof. Dr. Özcan DEMİREL

Eğitim Programları ve Öğretim Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

Başsağlığı

Eğitim Programları ve Öğretim Derneği’ nin Sayın Üyeleri,

Eğitim Programları ve Öğretim alanının öncülerinden Prof. Dr. Mehmet Ali Kısakürek 26 Nisan 2021 tarihinde aramızdan ayrılmıştır. Acımız ve üzüntümüz derindir. En başta ailesi, akraba ve  yakınları olmak üzere tüm eğitim camiamıza, dernek üyelerimize, mesai arkadaşlarına ve öğrencilerine başsağlığı dileklerimizi iletiyor, kendisini rahmetle anıyoruz.

Prof. Dr. Özcan Demirel

Eğitim Programları ve Öğretim Derneği Yönetim Kurulu Adına

EPÖDER Yeni Yıl Kutlama Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Öncelikle hepinizin yeni yılını kutlar, 2021 yılının pandemiden uzak, mutlu ve esenlik dolu günler getirmesini dilerim.

Bu bağlamda derneğimizin 2020 yılına ilişkin etkinlikleri hakkında kısa bir bilgilendirme yapmak istiyorum.

Dernek olarak Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile 7-11 Ekim 2020 tarihleri arasında ortaklaşa yapmayı planladığımız 8. Uluslararası EPÖ kongresini Kovid 19 salgını nedeniyle ertelemek zorunda kaldık. Bu bağlamda Düzenleme Kurulu ile yaptığımız görüşmeler sonucunda kongreyi 25-27 Mart 2021 tarihinde çevrimiçi olarak yapmayı kararlaştırdık. Kongremiz ile ilgili çalışmaları sürdürmekteyiz.       

Kongremize Amerika Birleşik devletlerinden Prof. Dr. Michael Apple ile İskoçya’ dan Prof. Dr. Michael Osborne çağrılı konuşmacı olarak katılmayı kabul etmişlerdir. Pandemi sürecinin devam etmesi nedeniyle her iki konuşmacı açış konuşmalarını çevrimiçi yapacaklardır. Ayrıca yapmayı düşündüğümüz iki panel için hazırlıklarımız tamamlanmak üzeredir. Panellerden biri İngilizce diğeri ise Türkçe yapılacaktır.

İNGİLİZCE PANEL

  PanelDistance Teacher Education: Challenges  and  Good Practices”

Chair: Prof. Dr. Ali Yıldırım , Göteborg University ,  Sweden

 Panelists: Assoc. Prof. Dr. Leigh Wolf, Arizona State  University, USA

 Assoc. Prof. Dr. Dawn Sanders, Göteborg  University, Sweden

 Assoc. Prof. Dr. Evrim  Baran , Iowa State  University, USA

 Assoc. Prof. Dr. Paul Asunda, Purdue  University, USA

TÜRKÇE PANEL  

Panel“Hayat Boyu Öğrenmede Tazelenme Üniversiteleri ve Etkileri”

Başkan: Prof. Dr. İsmail Tufan, Akdeniz Ü. Tazelenme Ü. Antalya

Panel Üyeleri: Prof. Dr. Esmahan Ağaoğlu, Anadolu Ü. Eskişehir                

Prof. Dr. Muammer Tuna, M.Sıtkı Koçman Ü. Tazelenme Ü. Muğla

Doç. Dr. Sevnaz Şahin, Ege Ü. Tazelenme Ü.  İzmir

Dr. Emre Birinci, Anadolu Ü. Tazelenme Ü. Eskişehir

Öğr. Göv. Cemil Yavuz, M.Sıtkı Koçman Ü. Tazelenme Ü. Muğla

9. Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresini de pandemi sürecinin seyrine göre 2022 ya da 2023 tarihlerinden birinde yapmayı düşünüyoruz.

2020 yılı dernek genel kurul toplantısını da normal yaşama dönüldüğü ve il dernekler masasının izin vermesi durumunda 2021 yılının Mart ayı içerisinde yapmayı planlıyoruz. 30.12.2020 tarihi itibari ile dernek üye sayımız 347’ye ulaşmıştır.

Aralık 2020 sonu itibari ile “Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Çalışmaları Dergisi (IJOCIS)” 20. sayısına ulaşmıştır.  Dergimiz için belirlediğimiz hedefe ulaşmak için son iki adım kaldığını bildirmek isteriz.2021 yılında ERIC’de; en geç 2023’de de SSCI’da taranması, yakın hedef olarak gündemimizde yer almaktadır.  

Bu bağlamda, dergimizin DOI number uygulamasını sürdürebilmek için her yıl 275 dolar ödemekteyiz. Dernek faaliyetlerimizle ile ilgili giderlerimizi kuruluştan günümüze kadar hiç kimseden bağış ya da ekstra para toplamadan siz değerli üyelerimizin aidatları ile karşıladık. Bu nedenle, Derginin ve dernek binasının zorunlu giderlerini karşılayabilmek için sizlerden sadece dernek aidatlarınızı 2021 yılının Ocak ya da engeç Mart ayına kadar ödemenizi rica ediyoruz.

2021 yılında eğitim programları ve öğretim alanına hizmet eden, gönül veren ve bu alanda çalışmış ve çalışmakta olan tüm meslektaşlarımızın yeni yılını en içten duygularla tekrar kutluyor, esenlik dolu günler diliyoruz.

Prof. Dr. Özcan DEMİREL

EPÖ-DER Başkanı

Yönetim Kurulu adına 

Başsağlığı

Başsağlığı

Eğitim Programları ve Öğretim Derneği’ nin Sayın Üyeleri,

Derneğimizin kurucu üyelerinden ve ilk genel sekreteri, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim dalının değerli hocalarından Prof. Dr. Zeki Kaya’yı maalesef çok erken bir yaşta kaybetmiş bulunuyoruz. Acımız ve üzüntümüz derindir. Rahmetli Hocamız, Eğitim Programları ve Öğretim Derneği’nin kuruluş aşamasında gösterdiği özverili çabaları; Eğitim Programları ve Öğretim alanındaki kitapları, araştırma ve incelemelerini kapsayan eserleri; düzenlediği uluslararası bilimsel etkinlikleri ve yetiştirdiği öğrencileri ile asla unutulmayacaktır. En başta ailesi, akraba ve  yakınları olmak üzere tüm eğitim camiamıza , dernek üyelerimize, mesai arkadaşlarına ve öğrencilerine başsağlığı dileklerimizi iletiyor, kendisini rahmetle anıyoruz.

Prof. Dr. Özcan Demirel

Eğitim Programları ve Öğretim Derneği Yönetim Kurulu Adına