Kategori arşivi Duyurular

Prof. Dr. Mürüvvet Bilen

Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim dalı emekli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mürüvvet Bilen Hocamız 14.08.2019 tarihinde vefat etmiştir. Eğitim Bilimleri alanına değerli katkılarda bulunan ve pek çok bilim insanının yetişmesinde emeği olan değerli hocamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileriz.

Prof. Dr. Mürüvvet Bilen Hoca’mız için 15 Ağustos Perşembe günü saat 11.00’de Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü’nde tören yapılacaktır. 16 Ağustos Cuma günü Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde saat 11.00’de yapılacak törenin ardından Bolu Paşaköy Mezarlığına defnedilecektir. 

EPODER Yönetim Kurulu

VII. Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi (ICCI-EPOK 2019)

VII. Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi (ICCI-EPOK 2019), Eğitim Programları Bağlamında Geleceği Yeniden Tasarlamak ana teması ile Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi ev sahipliğinde ve Eğitim Programları ve Öğretim Derneği işbirliğiyle 9-12 Ekim 2019 tarihlerinde Ankara’da düzenlenecektir.

Kongre ile ilgili detaylı bilgilere kongre web sayfasından ( https://icciepok.com/tr ) ulaşabilirsiniz.

ICCI-EPOK 2019

ÖNEMLİ TARİHLER

Bildiri Özetlerinin Gönderilmeye Başlanması25 Mart 2019
Bildiri Özetlerinin Gönderilmesi İçin Son Tarih12 Temmuz 2019
Değerlendirme Sonuçlarının Duyurulması30 Temmuz 2019
Kayıtların Başlaması31 Temmuz 2019
Kayıt İçin Son Tarih1 Eylül 2019
Kongre Programının Açıklanması17 Eylül 2019

ÇAĞRI METNİ

Saygıdeğer Meslektaşlarımız,

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesiev sahipliğinde ve Eğitim Programları ve Öğretim Derneği işbirliğiyle 9-12 Ekim 2019 tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek olan VII. Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi’nde (ICCI-EPOK 2019) sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

ICCI-EPOK 2019, Eğitim Programları Bağlamında Geleceği Yeniden Tasarlamak ana teması ile uzmanlık, deneyim ve bilimsel araştırmaların paylaşımını amaçlamaktadır. Eğitim programları bağlamında geleceğin yeniden tasarlanmasına çok yönlü bakmaya olanak sağlayacak alt temalar aşağıdaki gibidir:

 • Okul öncesinde program çalışmaları ve öğretim
 • Temel eğitimde program çalışmaları ve öğretim
 • Ortaöğretimde program çalışmaları ve öğretim
 • Mesleki ve teknik eğitimde program çalışmaları ve öğretim
 • Yükseköğretimde program çalışmaları ve öğretim
 • Mesleki gelişim programları
 • Yaşam boyu öğrenmede program çalışmaları
 • Öğretmen eğitiminde program çalışmaları
 • e-programlar
 • Uluslararası diploma programları
 • Dünyada eğitim programları ve öğretim
 • Eğitim programlarının akreditasyonu
 • Geçmişten geleceğe program çalışmaları
 • Küreselleşmenin program çalışmalarına etkisi
 • Program çalışmalarında kapsayıcı eğitim
 • Program çalışmalarında ölçme ve değerlendirme
 • Program Değerlendirme

Kongre kapsamında, alanında önemli çalışmaları olan çağrılı konuşmacılar, dünyada ve Türkiye’de eğitim programları ve öğretim konularının tartışılacağı paneller ve sözlü bildiriler yer alacaktır. Kongre ile ilgili detaylı bilgi, kongre web sayfasından ulaşılabilecektir. Kongreye bildiri özeti gönderimi, 1 Temmuz 2019 tarihine kadar yapılabilecektir. Kabul edilen bildiri özetleri ve tercih eden katılımcıların tam metinleri, hakem sürecinden geçtikten sonra elektronik olarak yayımlanacaktır.

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde düzenlenecek kongremize katılımınızla bizleri onurlandırmanızı bekleriz.

Kongre Eş Başkanları

Prof. Dr. Fatma BIKMAZ   Prof. Dr. Özcan DEMİREL

ICCI-EPOK 2019 ÇAĞRILI KONUŞMACILAR

ABD Wisconsin-Madison Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Bernadette Baker, Oslo Üniversitesi Öğretmen Eğitimi ve Okul Araştırma Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Kirsti Klette ve Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesinden emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Adil Türkoğlu ICCI-EPOK 2019’da bizlerle birlikte olacaktır.

ICCI EPOK 6 -EPÖDER


11- 13 Ekim 2018 tarihleri arasında Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi işbirliği ile Kars’ta başarılı bir şekilde gerçekleştirilen Altıncı Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresinden

EPÖDER Yeni Yıl Kutlama Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Öncelikle hepinizin yeni yılını kutlar, 2019 yılının sağlık, esenlik ve başarı getirmesini dilerim. Bu bağlamda derneğimizin etkinlikleri hakkında kısa bir bilgilendirme yapmak istiyorum.

 • Derneğimizin büro açılışını 20 Ocak 2018 Cumartesi günü bir tören ile yapmıştık. Açılışa katılan ve bu mutlu günü bizimle paylaşan herkese tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yeni dernek adresimiz: Kocatepe Mahallesi, Hatay Sokak, Tülta Han No:6/12  Kızılay Çankaya- Ankara’dır.
 • Aralık 2018 sonu itibari ile 16.sayısına ulaşan ve Ulakbim TR Dizin, EBSCO Host, Arastırmax, ASOS Index gibi veri tabanları tarafından dizinlenen Eğitim Programları ve Öğretim Çalışmaları Dergisi’nin(IJOCIS) ESCI, ERIC ve SSCI gibi indeksler tarafından da dizinlenmesi için gerekli çalışmalar sürdürülmektedir. 
 • Derneğimiz ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim dalı iş birliği ile düzenlenen  “Araştırma ve Etiği 2” Çalıştayı 14 – 15 Eylül 2018 tarihleri arasında Burdur’da gerçekleştirilmiştir. 
 • Altıncı Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi, 11 – 13 Ekim 2018 tarihleri arasında Kars – Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi işbirliği ile Kars’ta başarılı bir şekilde gerçekleşmiş ve e-bildiri kitabı 28.12.2018 tarihinde yayınlanmıştır.
 • Yedinci Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi, 09 – 12 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi iş birliği ile Ankara’da  düzenlenecektir. 
 • Dernek üye sayımız 28.12.2018 tarihi itibari ile 338’e ulaşmıştır. Üye olmayan arkadaşlarımızı derneğimiz çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz.

Prof. Dr. Özcan DEMİREL

EPÖ-DER Başkanı

Yönetim Kurulu adına 

6. ULUSLARARASI EĞİTİM PROGRAMLARI VE ÖĞRETİM KONGRESİ KAPANIŞ BİLDİRGESİ

 

Kafkas Üniversitesi ve Eğitim Programları ve Öğretim Derneği (EPODER) işbirliği ile 11-13 Ekim 2018 tarihleri arasında Kars’ta gerçekleştirilen 6. Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi  Kapanış Bildirgesi ‘ne buradan ulaşabilirsiniz.

 

2. Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilenler Dernek üyeliğinden çıkarılmıştır.

 1. Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilenler Dernek üyeliğinden çıkarılmıştır.

4. Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi’nin Tam Metin Kitabı Yayınlandı

4. Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi’nin Tam Metin Kitabı Yayınlandı. İncelemek için TIKLAYINIZ!

Terim Birliği Çalıştayı

EPODER Terim Birliği Çalıştayı

EPODER Terim Birliği Çalıştayı

Sayın Üyelerimiz,

Eğitim  Programları ve Öğretim alanında ‘Terim  Birliği’ ni sağlamak amacıyla  25–27 Mart 2016 tarihleri arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi,  Eğitim Fakültesi  ile işbirliği yaparak Gazimağusa – Kuzey Kıbrıs’da bir çalıştay düzenlemeyi planlamaktayız.

Çalıştaya ilişkin taslak program ekte sunulmuştur.  Katılımcı sayısı 30 kişi olarak belirlenmiştir. Katılımcılar,  ulaşım ve konaklama giderlerini kendileri karşılayacaklardır. Bu çalıştaya katılmak için EPODER üyesi olmak  ve 2015 yılı aidatı dahil tüm aidatlarını ödemiş olmak gerekmektedir. Tüm katılımcıların Palm Beach Otelde iki gece konaklaması planlanmıştır. Otel fiyatı tek kişi 150 TL, iki kişi 200 TL.dir.  Ayrıca çalıştay süresince  yemek ve gezi ücreti olarak  sadece 100 TL alınacaktır. Uçak biletleri katılımcılar tarafından alınacaktır.

Çalıştaya katılmak isteyen üyelerimizin 30 Aralık 20015 tarihine kadar ön kayıt ve  ayrıntılı bilgi için  Dernek Yönetim Kurulu üyemiz,  Nevriye Yazçayır (yazcayir@gmail.com)  ile iletişime geçmesi duyurulur.

EPODER

Yönetim Kurulu

—————

EĞİTİM  PROGRAMLARI VE ÖĞRETİM ALANINDA

TERİM  BİRLİĞİ  ÇALIŞTAYI

(25–27 Mart 2015,  Doğu Akdeniz Üniversitesi,  Gazimağusa, Kuzey Kıbrıs)

Çalıştay Programı

 

KAMUOYUNA DUYURU

ÜLKEMİZİN BÜTÜNLÜĞÜNE, DEVLETİMİZİN GELECEĞİNE YÖNELİK TERÖR OLAYLARINI , ÖZELLİKLE DE SON OLARAK TÜM DÜNYADA TEPKİ ÇEKEN ANKARA’DAKİ TERÖR KATLİAMINI ŞİDDETLE KINIYORUZ.  BU KATLİAMDA HAYATINI KAYBEDENLERE TANRIDAN RAHMET, KEDERLİ AİLELERİNE VE YAKINLARINA BAŞAĞLIĞI DİLER, YARALI OLANLARA DA ACİL ŞİFALAR       DİLERİZ.

TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN VARLIĞINA, BÜTÜNLÜĞÜNE, TEMEL İLKELERİNE, VATANDAŞLARIMIZIN CAN VE MAL VARLIĞINA KASTEDEN,     NEREDEN GELİRSE GELSİN HER TÜRLÜ TERÖRÜ VE TERÖR EYLEMLERİNİ ŞİDDETLE                        LANETLİYORUZ.

TÜRK EĞİTİMCİLERİLELİŞTİRME UZMANLARI OLARAK, ÜLKEMİZ İNSANLARINI  AYDINLATMAK ATATÜRK’ÜN BİZE EMANET ETTİĞİ                      CUMHURİYETİ SONSUZA KADAR YAŞATMAK, GENÇLERİMİZİ ÇAĞDAŞ EĞİTİM DÜZEYİNİN     ÜSTÜNE ÇIKARMA ÜLKÜSÜNÜ GERÇEKLEŞTİRMEK VE  YAKLAŞIK  40 YILDIR SÜREGELEN      TERÖRÜ SONLANDIRMAK İÇİN YENİ KUŞAKLARI  İYİ İNSAN, İYİ VATANDAŞ VE İYİ MESLEK SAHİBİ BİREYLER OLARAK YETİTİRECEĞİMİZİ YÜCE TÜRK MİLLETİNE  DUYURURUZ.

EPÖDER YÖNETİM KURULU